drzirmuh@gmail.com info@tarbio.com ADU TEKNOKENT 152.Cad.No39, AYDIN, İZMİR, ANTALYA, SAMSUN
Hakkımızda

Hakkımızda

Sağlıklı ve verimli bitkiler ile Dünyanın gıda zincirine Kavun, Mısır ve Domates Çeşitleri ve Bitki Besleme Ürünleri ile destek sağlıyoruz. Tarbio, araştırmalarında hızlı çeşit geliştirme teknikleri ile tohum kalitesini artırmakta ve bitki hastalıklarını belirlemek üzere dayanıklılık testleri geliştirmektedir. Üretici ve formül geliştirici firma olarak faaliyet göstermekteyiz.

30 yıllık bir tecrübenin sonucu olarak ortaya çıkan ürünler; UPOV, ISTA, TTSM gibi sertifikasyon kuruluşları kapsamında test edilmiştir.  Tarbio; Mısır ve Domates ürünleri üzerine yoğunlaşmış olup, biyoteknolojik çalışma alanında doku kültürü ve moleküler teknikleri yoğun olarak kullanmaktadır.

Hibrit domates tohumlarında, UPOV kriterlerine göre özellik belgesi kapsamında en az 8 değişik hastalık yönünden dayanıklılık durumunun belirtilmesi istenmektedir. HR-Yüksek Dayanıklılık ve IR-Orta Derecede Dayanıklılık olarak değerlendirilen bu grupta tespitler moleküler teknikler kullanılarak kendi laboratuvarları kapsamında hizmet verilerek ISTA sertifikalı uzmanlarca test edilebilmektedir.

Ürün geliştirmede, uluslararası ürün geliştirme programı kullanılmaktadır. Firma ile iletişim kurmak için çekinmeyiniz.

Sertifikalarımız

-Firma TSÜAB Üyesi, Yetkilendirilmiş Özel Sektör Araştırmacı Kuruluş

-ISTA (Uluslararası Tohum Test Birliği) tarafından Kanada da düzenlenen Moleküler Teknikle Çeşit Ayırımı kursu SERTİFİKASI